Плани розміщення устаткування та перелік робочих місць, що підлягають атестації



Плани розміщення устаткування та перелік робочих місць, що підлягають атестації

24th September, 2018

   Питання у якому ми сьогодні допоможемо Вам розібратися: Як правильно скласти плани розміщення устаткування та перелік робочих місць, що підлягають атестації?

   Для атестації робочих місць за умовами праці скликається атестаційна комісія та наказом затверджується графік проведення атестації. Одним із заходів, передбачених графіком, є складання плану розміщення устаткування та переліку робочих місць, що підлягають атестації.

   Члени атестаційної комісії (як правило, головні спеціалісти) складають у вказані у графіку терміни плани розміщення устатковання з експлікацією по кожному структурному підрозділу, визначають межі робочих місць (робочих зон) та нумерують їх. Це унеможливить дублювання вимірів під час гігієнічних досліджень.

   Пам’ятайте, що всі робочі місця на підприємстві розраховують на підставі планової чисельності працівників, які обслуговують ці робочі місця протягом зміни.

    Якщо чисельність працівників на змінах різна, для обліку беруть найбільшу зміну. Кожне робоче місце враховують як одне незалежно від того, чи використовують його в одну або ж більше робочих змін. Щоб урахувати всі постійні та непостійні робочі місця, потрібно звірити кількість професій і посад працівників, зайнятих на цих робочих місцях, зі штатним розписом підприємства.

    До уваги беруть умови праці працівника протягом усього робочого дня. Працівник може увесь час перебувати на одному робочому місці (токар біля станка), переходити з одного місця на інше (комірник – у зоні розвантаження та сортування матеріалів, складській зоні, зоні обліку матеріальних цінностей), обслуговувати одночасно декілька механізмів (апаратник на виробничій дільниці) або працювати за межами території основної організації (електрозварник ручного зварювання).

    Аби зібрати необхідні дані, членам атестаційної комісії рекомендуємо використати таблицю допоміжних даних. Такі таблиці зручні при підготовці до атестації та під час складання Переліку робочих місць, що підлягають атестації (далі – Перелік).

    Робочим місцям (за потреби – структурним підрозділам, дільницям) необхідно присвоїти номери (коди). Для цього можна використати ескізи приміщень. Там зазначають, де розміщені робочі місця. Ескізи з пронумерованими робочими місцями додають до Переліку.

     Ескізи допоможуть уникнути дублювання під час наступних гігієнічних досліджень, а також поширеної помилки, коли робочі місця, розміщені у різних структурних підрозділах і на яких працюють працівники тієї ж професії (посади), або в одному структурному підрозділі та на яких працюють працівники різних професій (посад), вважають одним робочим місцем.

 

Джерело: https://www.sop.com.ua/