Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці.



Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці.

17th September, 2018

   Шістнадцятого вересня в Україні святкували День Працівника Лісу - професійне свято працівників лісового господарства, лісової, деревообробної промисловості України.

   Ліс - це найбільше багатство природи. Люди, які присвячують себе взаємодії з ним - розуміють всю велич та могутність лісу.

   Варто відзначити, що Україна займає восьме місце в Європі за площею лісу. В цілому загальна площа земель лісового фонду становить 10,8 млн. гектарів, з яких 9,5 млн. покрито лісовою рослинністю. Характерним для України є нерівномірне розташування лісів, переважно екологічне їх значення і високий відсоток заповідників (13,7%).

   Ми вітаємо всіх причетних до цієї сфери і як завжди, дотримуємось стабільності у наших побажаннях. Найголовніше для людини - її життя та здоров’я. Бережіть себе, дотримуючись правил з охорони праці.

   Сьогодні пропонуємо вам переглянути інформацію про лісосічні роботи та організацію безпечних умов праці.

    Організаційні аспекти проведення лісосічних робіт Відповідальним за організацію лісосічних робіт є майстер або інший працівник, які пройшли перевірку знань із безпечного ведення робіт. Керівнику робіт має підпорядковуватися стільки бригад, скільки він спроможний щозмінно організувати та проконтролювати.

   Лісосічні роботи можуть проводитися на небезпечних територіях. У такому разі керувати роботами має безпосередньо майстер або інша посадова особа, якій роботодавець надав необхідні повноваження та яка пройшла перевірку знань з охорони праці на лісозаготівлі.

   Якщо забруднення територій, на яких проводять лісогосподарські і лісозаготівельні роботи, становить 5-10 Кі/км2 цезієм-134, цезієм-137, — роботи на них вважають із підвищеною небезпекою.

   Лісосічні роботи, які проводять у зоні безумовного відселення, де щільність забруднення грунту більше 15 Кі/км², проводять за нарядом-допуском. Працівники мають бути забезпечені необхідними засобами для спилювання, оброблення та переміщення дерев, а також побутовим приміщенням для приймання їжі, обігрівання тощо.

 

Зверніть увагу!

   Під час проведення лісосічних робіт для відпочинку працівники мають сідати (лягати) у побутових приміщеннях. Як виняток, у лісі відпочинок сидячи дозволено лише в тих місцях, які видно з кабін технічних засобів, що працюють на робочому об’єкті, але не на шляху їхнього руху

 

Лісосічні роботи за несприятливих погодних умов

   Погодні умови, за яких лісосічні роботи мають бути припинені: злива, гроза, град, хуртовина, густий туман (видимість менше 50 м), а також у разі темряви без штучного освітлення. Звалювати дерева заборонено в усіх випадках із настанням темряви. Звалювання дерев на рівнинній території дозволено за швидкості вітру не більше 11 м/с; у гірській, горбистій місцевості та на схилах крутизною понад 15º — не більше 8,5 м/с. Лісосічні роботи на небезпечних територіях мають бути припинені за наявності снігу або ожеледі (льоду) на деревах, ожеледиці на замерзлому грунті, вітрі швидкістю понад 5,2 м/с, а на схилах крутизною понад 15º — за товщини снігового покриву понад 30 см.

   Якщо товщина снігового покриву на рівнинах і схилах крутизною до 20º становить більше 30 см, тоді навколо дерева, що підлягає звалюванню, відгрібають сніг у радіусі 0,7 м. На каменистих розсипах, територіях із товщиною снігового покриву понад 0,5 м, лавинонебезпечних схилах крутизною понад 20º та існуючих зсувах можна звалювати лише ті небезпечні дерева, які можуть самовільно впасти і тим самим загрожують робочим об’єктам, місцям переміщення людей та техніки.

   На заболочених територіях та заплавах лісосічні роботи можна проводити лише після замерзання або підсихання грунту. Знаки безпеки у місцях проведення лісосічних робіт Небезпечні зони у місцях виконання лісосічних робіт мають бути позначені переносними заборонними знаками безпеки, Форма знака безпеки: круг діаметром 360 мм з червоною смугою шириною 4 см і білим полем та написом на полі чорним кольором «Прохід і проїзд заборонено. Звалювання лісу». Такі знаки встановлюють на висоті 1,5 м від поверхні землі на межах небезпечної зони. У разі проведення лісосічних робіт у місцях можливого переміщення людей (дороги, стежки, водні об’єкти) встановлюють додаткові заборонні знаки безпеки. Якщо звалювання дерев проводять у темряві, то заборонні знаки мають штучно освітлюватися. Форма таких знаків безпеки: круг діаметром 450 мм; червона смуга шириною 5 см, що тяжіє до крайки круга, та напис на білому полі чорними літерами «Стороннім прохід та проїзд заборонені. Лісозаготівля». Знак встановлюють на висоті 1,5-1,7 м від землі на відстані 60-70 м від місць проведення лісосічних робіт.

 

Джерело: https://www.sop.com.ua/article/125-qqq-16-m10-24-10-2016-lsoschn-roboti-organzatsya-bezpechnih-umov-prats