Безпека праці в будівництві



Безпека праці в будівництві

13th August, 2018

   Основною метою охорони праці у галузі будівництва є захист робітників, які виконують роботи на об’єкті, та сторонніх осіб, які можуть перебувати біля будівельного майданчику. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання. Так, вимоги до охорони праці в компаніях, діяльність яких пов’язана із провадженням будівельно-монтажних робіт будь-якого типу, регламентуються ДБН А.3.2-2-2009.

   Першочергові етапи організації робіт

   Визначивши зону будівництва власник повинен провести комплекс підготовчих робіт на будівельному майданчику, облаштувати санітарну зону та вахтове містечко для відпочинку і проживання робітників і за 30 робочих днів до дати запланованого початку будівництва проінформувати Держгірпромнагляд про початок будівництва.

   Для дотримання вимог охорони праці власник зобов’язується укласти відповідний договір із підрядником, який здійснюватиме нагляд за безпечним провадженням робіт.

Підприємство, відповідальне за виконання вимог охорони праці, повинне:

1. Визначити та позначити небезпечні зони на майданчику інформативними знаками.

До небезпечних зон, зокрема, належать:

- ділянки біля неізольованих струмопровідних частин електроустановок;

- ділянки біля неогороджених перепадів по висоті 1,3 м і більше;

- ділянки, на яких може бути перевищено максимально-допустимі концентрації шкідливих речовин у повітрі.

2. Перевіряти наявність у підрядників, які хочуть отримати допуск до майданчику, ліцензій на виконання робіт та актів-допуску на територію об’єкта; 3. Розробити заходи безпеки та встановити їх на майданчику. Будівельні майданчики, дільниці та робочі місця мають бути облаштовані засобами індивідуального та колективного захисту, системами зв’язку та сигналізації, інструментами пожежогасіння;

4. Скласти розклад виконання сумісних робіт за потреби одночасного здійснення робіт декількома виконавцями;

5. Контролювати дотримання робітниками вимог інструкції безпеки;

6. Здійснювати облік осіб, які входять на територію будівництва, і не допускати на об’єкт сторонніх людей.

   Для виконання робіт з підвищеною небезпекою дозволяється приймати робітників, які не мають протипоказань за станом здоров'я, володіють достатнім досвідом і знаннями, пройшли профільне навчання та стажування на робочому місці. Перед початком робіт, категорія яких вимагає видачі наряду-допуску, керівник повинен ознайомити робітників із правилами з безпечного ведення робіт і провести цільовий інструктаж.

Джерело: https://www.sop.com.ua