Нещасні випадки на підприємстві через бійку між працівниками. Деталі розслідування



Нещасні випадки на підприємстві через бійку між працівниками. Деталі розслідування

09th August, 2018

 

З нашої статті ви дізнаєтесь:

- Як має діяти служба охорони праці та роботодавець, якщо  працівники зчинили бійку на робочому місці й отримали серйозні травми.

- Чи визнають такі нещасні випадки пов’язаними з виробництвом, та як їх розслідують?

   Нещасні випадки на підприємстві трапляються здебільшого через недбалість працівників або ж неналежне ставлення роботодавця до охорони праці. Проте іноді інспектор натрапляє на нестандартні причини травмування — конфлікти між працівниками. З’ясуємо, як діяти, якщо на підприємстві зчинили бійку.

   Якщо ви побачили, що працівники силою з’ясовують стосунки, насамперед розбороніть їх та організуйте надання домедичної допомоги. За потреби — викличте швидку чи доставте потерпілих до лікарні. Якщо самотужки втихомирити працівників не вдалося, зверніться у поліцію. Через агресивні дії учасників бійки можуть постраждати і вони самі, й інші працівники підприємства та його майно.

   Далі керівництво має притягти до дисциплінарної відповідальності винних осіб та з’ясувати, чи пов’язаний цей нещасний випадок із виробництвом.

  Щоб обрати належне дисциплінарне стягнення, необхідно отримати письмові пояснення учасників бійки та свідків, керівника структурного підрозділу підприємства, з працівниками якого стався інцидент.

   Важливо! Пояснення керівника структурного підрозділу, де сталася бійка, щодо всіх обставин події бажано невідкладно зафіксувати у доповідній записці на ім’я керівника підприємства. Також бажано у цій записці вказати свідків бійки. Якщо у місці, де сталася бійка, є відеоспостереження, збережіть відеозапис. Він допоможе точно встановити ініціатора та може знадобитися потерпілому чи правоохоронним органам.

   Аби зрозуміти, чи спричинила бійка між працівниками нещасний випадок, пов’язаний із виробництвом, керуйтеся Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві ( затверджений постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232; далі — Порядок № 1232).

   Обставинами, за яких нещасний випадок визнають таким, що пов’язаний із виробництвом, і складають акт за формою Н-1, є заподіяння тілесних ушкоджень іншою особою або вбивство потерпілого під час виконання чи у зв’язку з виконанням ним трудових ( посадових) обов’язків або дій в інтересах підприємства незалежно від початку досудового розслідування, крім випадків з’ясування потерпілим та іншою особою особистих стосунків невиробничого характеру, що підтверджує висновок компетентних органів ( пп. 16 п. 15 Порядку № 1232).

   Докладніше про підстави для розслідування нещасних випадків дивіться у вебінарі на цю тему від сайту -  www.sop.com.ua

   Посилання до вебінару : https://www.youtube.com/watch?v=_4yMQtGEGp0

Тож індикатором того, пов’язаний нещасний випадок із виробництвом чи ні, є причина бійки. Трапляються випадки, коли достеменно її встановити складно, тоді справа доходить до суду.

 

#охоронапраці , #охоронапрацівчеркасах , #spsgroup, #СанПромСервісГруп, #навчаннязохоронипраці

Джерело: https://www.sop.com.ua/