Про впровадження Системи Управління Охороною Праці на малих та середніх підприємствах.



Про впровадження Системи Управління Охороною Праці на малих та середніх підприємствах.

15th October, 2019

   Система управління охороною праці (СУОП) має функціонувати на усіх підприємствах незалежно від кількості працівників, а також у фізичних осіб, які використовують найману працю.

   Звичайно, СУОП на малому підприємстві значно простіша, ніж на великому. Однак у будь-якому разі ефективність системи залежить від участі в її функціонуванні роботодавця та всіх працівників.

Хто впроваджує СУОП

   Упроваджувати СУОП на підприємстві та сприяти вдосконаленню діяльності у цьому напрямі кожного структурного підрозділу і кожного працівника має служба охорони праці (СОП). На це вказує пункт 2.1 Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255 (Н0 ё    ПАОП 0.00‑4.35‑04).

ПРИМІТКА: Якщо на малому підприємстві функції СОП виконує особа за сумісництвом, саме вона розробляє та впроваджує СУОП.

Які чинники ефективності

   Реалізація та підтримка системи менеджменту охорони здоров’я і безпеки праці та здатність досягати очікуваних результатів залежать від таких чинників:

- особиста участь та підзвітність вищого керівництва перед колективом;

- формування та заохочення вищим керівництвом корпоративної культури, що забезпечує підтримку СУОП;

- участь працівників та консультації з ними;

- виділення необхідних ресурсів;

- об’єктивне виявлення небезпек та їх усунення;

- постійна оцінка та моніторинг показників системи менеджменту охорони здоров’я і безпеки праці;

- дотримання нормативно-правових актів з охорони праці всіма працівниками.

   Підстава — міжнародний стандарт ISO 45001:2018 «Системи управління професійною безпекою та здоров’ям. Вимоги та настанови до застосування».

Яку документацію розробити

   Які нормативні документи з охорони праці необхідно розробити на підприємстві, ми писали у попередній статті. Це, зокрема, Положення про службу охорони праці підприємства; Положення про діяльність уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці; Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці; інструкції з охорони праці.