Всесвітній день охорони праці: МОП визначилася з темою



Всесвітній день охорони праці, Україна, Черкаси

20th February, 2019

   Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає Міжнародна організація праці. У 2019 році МОП вирішила приурочити Всесвітній день охорони праці такій темі: «Охорона праці на роботі майбутнього».

    Міжнародна організація праці (далі – МОП) заснована у 1919 році. Це одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій — у 2019 році їй виповниться 100 років. Своїми першочерговими завданнями МОП визначає: підтримку демократії і соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборону дитячої праці. За рішенням організації 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці, щоб привернути увагу до цих та інших проблем сьогодення. Вперше його відзначали у 2003 році. День охорони праці в Україні установлено згідно з указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006.

  Всесвітній день охорони праці 2019

   Девіз Всесвітнього дня охорони праці — «Охорона праці на роботі майбутнього».
  Вибір теми обумовлений викликами та змінами у сфері праці, які відбулися внаслідок розвитку технологій та під дією нових демографічних, глобалізаційних, кліматичних і інших чинників. МОП не лише розмірковує над тим, якою буде робота майбутнього, а й аналізує свою сторічну діяльність, спрямовану на поліпшення рівня охорони праці. Організація й надалі планує рухатися цим шляхом з урахуванням тих значних змін, які відбуваються у технологіях, демографічній ситуації, організації праці та кліматі.
   
   Всесвітній день охорони праці день стане лише початком глобальних подій та заходів, спрямованих на вивчення та обговорення нових викликів у сфері охорони праці. Такі заходи відбуватимуться протягом усього року. Крім того, МОП працює над глобальним звітом про те, як вона вже сто років зберігає життя та пропагує безпечне і здорове робоче середовище. У цьому звіті буде відображена еволюція охорони праці, починаючи з періоду до заснування організації у 1919 р. Також у ньому будуть вказані основні поворотні моменти, які вплинули на цю сферу, а також на те, в який спосіб МОП сприяє підвищенню рівня охорони праці.

   Важливо також, що у глобальному звіті будуть висвітлюватися ті зміни у графіку роботи, технологіях (цифровізація та інформаційні й комунікаційні технології, робота платформ, автоматизація та робототехніка), а також демографічні, глобалізаційні, кліматичні й інші чинники, які впливають на динаміку розвитку охорони праці та характер професій у цій сфері, незважаючи на нові і старі ризики та відмінності, що існують між розвинутими країнами та країнами, що розвиваються. Щоб зробити обговорення більш ґрунтовним, МОП представить 33 оригінальні аналітичні огляди від представників сфери охорони праці з усього світу, які поділяться важливими думками та ідеями на тему охорони праці та роботи майбутнього, продемонструвавши різноманітні експертні та практичні підходи.

   Всесвітній день охорони праці 2018

   У 2018 році Всесвітній день охорони праці та Всесвітній день боротьби з дитячою працею припали на час проведення спільної кампанії з охорони праці молодих працівників та припинення використання дитячої праці.
   Отже тема Всесвітнього дня охорони праці звучала так: «Захищене і здорове покоління». Як зазначено на офіційному сайті МОП, спільна кампанія покликана прискорити досягнення показника 8.8 Цілей сталого розвитку — «захист трудових прав і створення надійних і безпечних умов праці» до 2030 року, і показника 8.7 — «припинення використання дитячої праці в усіх її формах» до 2025 року. Для досягнення цих цільових показників потрібен спільний комплексний підхід, який сприятиме виробленню культури профілактики в галузі охорони праці та техніки безпеки заради майбутніх поколінь робочої сили в усіх країнах світу. Смертність від нещасних випадків на виробництві серед молодих працівників (віком 15–24 років), кількість яких становить 541 млн (це понад 15% усієї робочої сили світу), спостерігається на 40% частіше, ніж у дорослих робітників віком понад 25 років.

   Також є багато факторів, які можуть зробити молодь більш вразливою до ризиків, які існують у сфері охорони праці та техніки безпеки. Це, зокрема: фізичний та психологічний стан розвитку таких працівників; брак у них досвіду роботи та практичних навичок; погана обізнаність з небезпеками, пов’язаними з виконуваною роботою; нездатність відстоювати свої інтереси; це може призвести до того, що молоді працівники братимуть небезпечні завдання або працюватимуть у поганих умовах.

   Заходи до Всесвітнього дня охорони праці 2018 р. були спрямовані на те, щоб показати надзвичайну важливість вирішення цих проблем та покращення охорони праці молодих працівників. На думку представників МОП, треба не лише сприяти належній зайнятості молоді, але й об’єднувати ці зусилля з боротьбою проти експлуатації дитячої праці на небезпечних видах робіт.

   У 2017 році головною темою Всесвітнього дня охорони праці стала «Оптимізація збору та використання даних з охорони праці».
   Девіз 2016 року — «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

 

Джерело: https://pro-op.com.ua/article/642-vsesvtny-den-ohoroni-prats-mop-viznachilasya-z-temoyu